Art. nr. 26631000
Et kriblende samspil: Dette brusersæt, som består af håndbruseren Raindance Select S 120 3jet med forkromet stråleskive og en 90 cm lang bruserstang, gør indtryk med sine harmonisk runde former og sit herligt moderne udtryk. Desuden nyder du godt af eksklusiv komfort og innovative teknologier, som vil begejstre dig.
Takket være brusehovedets størrelse på 120 mm oplever du brusekomfort i XXL-format. For at strålemønsteret skal forblive intakt og brusehovedet holde sig rent i lang tid, fjernes kalkaflejringer på brusehovedet let og enkelt ved at gnide dem af med fingrene (QuickClean).
Større velvære takket være individuel betjening og individuelle funktioner
Med et enkelt tryk på den letgående Select-knap vælger du én af de tre stråletyper. Den fulde bruseregn Rain egner sig særlig godt til hårvask. Forkæl dig selv med RainAir, den blide bruseregn, hvor dråberne føles vidunderligt bløde og mættede, fordi der er blandet luft i vandet. Eller væk dine sanser med den koncentrerede, behagelige massagestråle i stråletypen WhirlAir.
På den stabile bruserstang justeres og indstilles håndbruseren let og trinløst i den ønskede højde. Efter behov drejer og vipper du bruseren i den rigtige position. Eller holder den i hånden, for den er meget let og udformet ergonomisk korrekt. Den 1,60 m lange bruserslange giver rigelig bevægelsesfrihed. I den integrerede sæbeskål Casetta S Puro har du altid dine plejeprodukter inden for rækkevidde.
Vi tilbyder altid vores kunder den højeste kvalitet. Det er grundlæggende i Hansgrohes virksomhedsfilosofi.
Planlægningsdata
BIM-data
Tekniske data
Vi anstrenger os altid for at have aktuel og fuldstændig information på vores website.
Vi tager dog ikke ansvar for aktualitet, rigtighed, fuldstændighed eller at informationen er egnet til bestemte brugsformål.